2017/2018 навчальний рік оголошено роком німецької мови в Україні та української мови в Німеччині

/Files/images/0111.jpg

Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.Урочисте відкриття відбудеться в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.
ОрганізаторамиУкраїнсько-німецького року мов 2017/2018 є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України. При плануванні та проведенні проектів і заходів відбувається тісна взаємодія з іншими німецькими культурними та мовними організаціями в Україні, а також з українськими партнерами, які входять до їхньої розгалуженої мережі.

МетоюУкраїнсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Програмні заходи будуть спрямовані на широку аудиторію. Програма Українсько-німецького року мов включає три основних тематичні напрямки:

• Німецька мова відкриває перспективи для молодого покоління: завдяки німецькій мові молоді українці отримують підтримку в їхньому професійному розвитку і перед ними відкриваються кар’єрні перспективи. Вона є ключовим елементом культурної освіти.
  • Знайти спільну мову для вшанування пам’яті та вираження власної громадянської відповідальності:Історично-критична пам’ять та поточна активна участь громадянського суспільства є ключовими елементами досягнення стабільності та посилення України, які підтримуються за допомогою дискурсу та проектів обміну між двома країнами. Ми хочемо підтримати пам’ять, яка допускає багато аспектів та підходів, яка підкреслює особисту відповідальність і, таким чином, спонукає громадянське суспільство до активної участі з почуття особистої відповідальності.
  • Українсько-німецький літературний діалог: наші точки дотику в Європі: підтримка перекладів та літературні зустрічі є тими платформами, завдяки яким стає зрозумілою суть спільного мирного проекту європейської інтеграції і за допомогою яких можна вести діалог про цінності в Європі, які нас поєднують.

Одночасно спільний Рік мов повинен цілеспрямовано сприяти посиленню позицій української мови в Німеччині.

В межах Українсько-німецького року мов за підтримки Міністерства освіти та науки України та ініціації міжнародного інституту Німеччини Goethe-Institut організований конкурс «Моя школа майбутнього».

Метою конкурсу є заклик вчителів запланувати міждисциплінарний проект для команди та реалізувати його зі своїми школярами після ознайомлення з програмою «Нова українська школа» та новим законом «Про освіту».

Вчителі та учні шкіл, де вивчають німецьку мову, можуть подати проект на конкурс «Моя школа майбутнього». Переможці поїдуть до Німеччини та познайомляться з освітніми інноваціями цієї країни. Учасники, які посядуть II та III місце, отримають цінні призи.

Докладніша інформація та вимого до кандидатів:https://goo.gl/DoMM6P. Бажаючи подати проект або задати запитання до координатора конкурсу мають можливість на електронну адресу: viktoria.korzhyk@goethe.de.
Термін подачі проекту до 31 березня 2018 року.