/Files/images/1025_22.jpg Як бути хорошим читачем

Книга - одне з найбільших чудес світу, дивний винахід людства.

А чи вмієте ви читати? Чи вмієте взяти від хорошої книги все те, що є в ній цінного, хвилюючого, цікавого? Чи кожен грамотний чоловік дійсно вміє «культурно» читати?

Виявляється, читанню теж треба вчитися, тоді воно - і радість, і користь.

1. Визначте, який літературний жанр вам найбільш цікавий. Ви авантюрист, якому подобаються сильні почуття і захоплюючі пригоди? Або вам до душі більш спокійне життя? Знайдіть і прочитайте в інтернеті про різних жанрах і постарайтеся вибрати найбільш захоплюючий.

2. Почитайте про відмінності між жанрами! До тих пір, поки ви не визначитеся з вашим улюбленим жанром, вам буде здаватися, що в цьому немає необхідності. Але в будь-якому жанрі ви знайдете нові знання і відчуття. Для більшості людей наукова література занадто стримана, але, тим не менш, постарайтеся знайти тему, яка вас зацікавить, і прочитайте її.

  • Не ігноруйте книги з безліччю ілюстрацій тільки тому, що вони здадуться вам занадто дитячими. Будь-яка книга варта уваги. Будь то енциклопедія або Біблія, або «...для чайників» і так далі, будь-яка з них допоможе вам досягти успіху в читанні.
  • Переконайтеся в тому, що різноманітність того, що ви читаєте, чи відповідає вашому рівню.

3. Поступово збільшуйте час, відведений для читання. Якщо ви читаєте в класі або на роботі, то у вас може з'явитися ряд причин, по яких ви не зможете приділяти багато часу читанню, тому постарайтеся вибрати книгу простіше (з менш напруженим сюжетом), яка підійде для читання в даних умовах. Перед сном постарайтеся знайти час для читання більш складною літератури, щоб ви змогли зосередитися і подумати. Будьте мудрішими, ви не зобов'язані витрачати на читання певну кількість часу кожен день, якщо у вас його зовсім не вистачає. Ви просто не зможете сконцентруватися.

4. Якщо ви знаєте, як вимовляється слово, то це не значить, що ви розумієте його значення! Шукайте слова, які ви не можете описати. Кожен раз ви будете стикатися зі словами, значення яких ви не розумієте. Якщо під рукою у вас немає словника, то неодмінно купіть його. Заодно придбайте тематичний словник на той випадок, якщо ви захочете подивитися, як це слово використовується в іншому контексті. Якщо з якихось причин ви не можете користуватися словником, то зверніть увагу на прикметники, які використовуються разом з цим словом, можливо, це допоможе вам зрозуміти його.

5. Постарайтеся візуалізувати всі події, що відбуваються в книзі. Ви можете замінити героїв книги на своїх друзів або знайомих. Що б ви не робили, щоб повністю зануритися в книгу, тренуйте свій уявний погляд, щоб як можна краще уявляти події, що відбуваються в книзі.

6. Прочитайте все про персонажів і постарайтеся зрозуміти їх. Хороший автор опише, що відчувають герої і знайде спосіб донести це до читача. Можливо, ви відчували ті ж емоції або перебували в подібних ситуаціях. І може бути наступного разу, зіткнувшись з ними в житті, ви зрозумієте, як краще з ними впоратися.

7. Дізнайтеся з книги, що пов'язує героїв. Завдяки темі, (що вивчається на уроці), вам передається трохи авторської мудрості і знань.

8. Найважливіше - це отримувати задоволення від читання! Якщо ви хочете стати хорошим читачем, вам необхідно повністю зануритися в цей процес, щоб дійсно зрозуміти і оцінити те, що ви читаєте. Навіть, якщо ви читаєте швидко і у вас є хороший словник, то великого ефекту від цього не буде. Те, наскільки багато ви витягаєте з книги або статті, яку ви читаєте, визначає наскільки ви хороший читач.

Кiлькiсть переглядiв: 0