/Files/images/pic3.png Інформація для батьків

Безпека в мережі Інтернет

Як навчити дітей відрізняти правдиву інформацію від неправдивої

Слід пояснити дітям, що потрібно критично ставитися до отриманих з Інтернету даними, адже опублікувати там інформацію може будь-яка людина.

Поясніть дитині, що практично кожна людина може створити свій сайт і при цьому ніхто не контролюватиме, наскільки правдива розміщується там інформація. Навчіть дитину аналізувати та перевіряти все те, що він бачить у Мережі.

Як це пояснити дитині

• Починайте пояснювати дитині, коли вона ще порівняно малий. Адже сьогодні навіть дошкільнята успішно використовують Інтернет, а значить, потрібно якомога раніше навчити їх відокремлювати правду від брехні. • Не забувайте розпитувати дитину про побачене в Інтернеті. Почніть з обговорення того, для чого служить той чи інший сайт. • Переконайтеся, що ваша дитина може самостійно перевірити прочитану в Мережі інформацію, скориставшись іншими джерелами, наприклад, іншими сайтами, журналами або журналами. Привчіть дитину радитися з вами, не сперечайтеся від дитячих проблем. • Привчайте дитину використовувати різні джерела інформації, наприклад, бібліотеки, і подаруйте йому енциклопедію на диску, скажімо «Енциклопедію Кирила і Мефодія» або Microsoft Encarta. • Навчіть дитину користуватися пошуком в Інтернеті. Наприклад, привчіть його використовувати декілька пошукових машин. • Поясніть дитині, що таке расизм, фашизм, міжнаціональна та релігійна ворожнеча. Незважаючи на те що такого роду інформацію зазвичай можна заблокувати за допомогою спеціальних програмних фільтрів, не варто сподіватися на те, що вам вдасться відфільтрувати всі сайти, на яких вона міститься.

Чи може ваша дитина стати інтернет-залежним?

Інтернет - це чудовий засіб спілкування, особливо для сором'язливих дітей, які відчувають труднощі при спілкуванні. Адже ні вік, ні зовнішність, ні фізичні дані тут не мають значення. Однак його часте відвідування нерідко призводить до формування інтернет - залежності. Усвідомити дану проблему досить складно доти, поки вона не стає дуже серйозною. Та й сам факт наявності такої хвороби не завжди і не всіма визнається. Що ж робити?

Виробіть правила використання домашнього комп'ютера і постарайтеся встановити наступні тимчасові обмеження на роботу в Інтернеті, щоб у дитини залишався час для інших занять і, головне, для фізичної активності. Комп'ютер доцільно розміщувати не в дитячій кімнаті, а в кімнаті для дорослих. Тоді у вас буде більше можливостей спостерігати за тим, що дитина на ньому робить. Нарешті, проаналізуйте свою поведінку - чи не занадто багато часу ви проводите в Інтернеті.

Паролі мають бути секретними

Користувачам часто доводиться створювати персональний профіль або обліковий запис, щоб взяти участь в інтерактивному обговоренні. Профіль являє собою опис користувача, наприклад, ідентифікатор або псевдонім, який використовується при обговоренні. В якості захисту профілю зазвичай застосовуються паролі, які дозволяють запобігти використанню облікового запису іншими людьми. Краще завжди тримати свій пароль у секреті.

Недоторканність особистого життя - що слід і що не слід розповідати про себе?

В Інтернет - чатах діти можуть спілкуватися з іншими дітьми і заводити нових друзів, що передбачає обмін певної особистої інформації. Не слід розголошувати в Інтернеті особисту інформацію, за якою можна встановити особу дитини, або контактну інформацію (повне ім'я, поштову адресу та номер телефону). Для захисту конфіденційності в Інтернеті також необхідно розуміти, яким чином може бути використана інформація, що надається. Особа людини, можна встановити, зв'язавши різні типи наданих даних (наприклад, назва школи, спортивного клубу, місця проживання тощо). Інформація про фінансове благополуччя сім'ї може спричинити за собою небезпеку. Необхідно мати на увазі, що люди не завжди представляються дітьми, а в реальному житті є неповнолітніми.

Будьте обережні при розголошенні контактних даних або іншої особистої інформації. Будь відправляються фотографії або розкриваються Гість особисті відомості можуть загальнодоступними в Інтернеті. Інтерактивні щоденники можуть надовго стати доступними для прочитання широкою громадськістю. Після публікації в Інтернеті тексту або фотографії їх неможливо контролювати. Їх можна легко скопіювати в безліч різних місць, і їх повне видалення може виявитися неможливим. З фотографії можливо змоделювати зображення непристойного характеру, поширювати в мережі або шантажувати.

Рекомендації

• Обговоріть з дітьми небезпечні наслідки надання особистої інформації. • Особисту інформацію рекомендується приховувати в багатьох різних ситуаціях. • Користувачам ніколи не слід повідомляти паролі нікому, навіть давнім друзям. Крім того, пароль необхідно регулярно міняти. • Інтернет є громадським місцем. Перед публікацією будь-якої інформації або своїх фотографій (а також фотографій інших людей) слід пам'ятати, що будь-хто зможе отримати доступ до цієї інформації. Щоб з'ясувати, яка інформація про вас доступна в Інтернеті, використовуйте пошуковий модуль (наприклад, пошуковий сервер www.live.com) і в якості пошукового слова і введіть ім'я. • Дітям має бути надана можливість поговорити з батьками про негативний досвід, здобутий в Інтернеті.

Інформація за матеріалами сайту http://www.onlandia.org.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 0