Розвиток сучасного мікрорайону школи розпочався в 20-30 роках XX століття. У 1925 році земельні ділянки Шатилівка роздали під приватні будинки. Першою з'явилася вул. Колесницька (тепер вона називається Леніна), потім - вулиця Новгородська, яка свою назву отримала від словосполучення "нова частина міста". Район забудовувався, розширювався, і з'явилася необхідність в школі. Були знесені два приватних будинки, і через два роки на їхньому місці побудували школу: велику, красиву, триповерхову.

4 жовтня 1936 року середня школа № 132 почала працювати.

/Files/images/скачанные файлы.jpg

У роки війни, під час окупації Харкова, у приміщенні школи знаходився німецький штаб. Після звільнення міста в 1943 році школа почала працювати знову, але в ній розмістилося педагогічне училище.
У 1950 році училище отримує інше приміщення на вулиці Ш. Руставелі, а школу віддають чоловічому училищу. Через деякий час чоловічі та жіночі школи об'єдналися.
2004/2005 навчальний рік школа розпочала у новому приміщенні за адресою: вул. Новгородська, 1, а 2005/2006 навчальний рік - у новому статусі. Школа стала спеціалізованою з поглибленим вивченням іноземних мов.

/Files/images/2015525153142_2_cr.jpg

Комунальний заклад «Харківський ліцей № 132 Харківської міської ради» (далі– Заклад освіти) є правонаступником ХАРКІВСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 132 ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» та перейменований відповідно до рішення 16 позачергової сесії Харківської міської ради 8 скликання від 13.06.2023 №378/23 «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування закладів загальної середньої освіти».