/Files/images/IMG_5072.jpg

Основні причини і масштаби дитячого травматизму

Щодня в усьому світі в результаті травм і нещасних випадків гинуть близько 2 тисяч дітей. Після досягнення дев'ятирічного віку ненавмисні травми стають основною загрозою для життя і причиною інвалідності дітей.

Фізичні та розумові здібності дітей, тип активності і манера поведінки істотно змінюються з віком. Цікаво, потреба в експериментах і тяга до пізнання навколишнього світу часто не відповідають усвідомленню реальної ступеня небезпеки. Це, як і ряд фізіологічних особливостей (невелике зростання, маленька вага, погана координація та незміцніле тіло), робить дітей дуже вразливими для травм.

Дитячий травматизм: причини смертельних випадків

Нижче наведені статистичні дані основних причин смертності від травм та нещасних випадків серед дітей до 17 років у всьому світі:

Дорожньо-транспортні пригоди - 22,3% (або 720 дітей щодня!)

Утоплення - 16,8%

Опіки - 9,1%

Вбивства - 5,8%

В результаті нанесення травм самому собі - 4,4%

Падіння з висоти - 4,2%

Отруєння - 3,9%

Війни - 2,3%

Інші ситуації - 31,1% (у т.ч. удушення, укуси отруйних тварин, загальне переохолодження чи перегрівання організму, стихійні лиха й інші причини)

Дитячий травматизм умовно можна розділити на п'ять типів залежно від місця, де дитина може отримати травму:

побутовий (травми, які виникають будинку, у дворі, в дитячому садку);

вуличний (в першу чергу транспортний, але також і не пов'язаний з транспортом);

шкільний;

спортивний;

інший.

Заходи, проведені з даного напрямку, знаходяться в розділі "Новини", "Фотогалерея"