/Files/images/IMG_5072.jpg

Відповідно до інформації Міністерства освіти і науки України у 2022 році серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти обліковано 1379 нещасних випадків із здобувачами освіти під час освітнього процесу, у тому числі 5 випадків із смертельними наслідками, 575 нещасних випадків невиробничого травматизму із смертельними наслідками, що трапилися із здобувачами освіти у побуті, у тому числі 272 дитини загинули внаслідок терористичних дій російської федерації.

За статистичними даними поширеність дитячого травматизму більша, ніж серед дорослих. Причини такого стану пояснюються тим, що діти дуже допитливі, намагаються активно пізнавати навколишній світ. Але при цьому життєвих навичок у них ще мало, і вони не завжди вміють реально оцінювати небезпеку ситуації та адекватно реагувати для запобігання негативних наслідків.

Найбільша кількість випадків травмування дітей припадає на вік 13-15 років. У цей час дитячий травматизм зумовлений не тільки природною цікавістю і рішучістю, але ще й бажанням покрасуватися перед ровесниками, бути не гірше, ніж інші, і проявляти безрозсудну сміливість.

Дитячий травматизм умовно можна розділити на п’ять типів залежно від місця, де дитина може отримати травму:

  • побутовий (травми, які виникають вдома, у дворі),
  • вуличний(в першу чергу транспортний, але також і не пов’язаний з транспортом),
  • шкільний,
  • спортивний,
  • інший.

Робота щодо профілактики дитячого травматизму повинна вестися у двох основних напрямках:

1) робота зі створення безпечного середовища перебування дітей на території та в будівлі закладу освіти,

2) гігієнічне навчання і виховання дітей, мета якого вироблення в них навичок безпечної поведінки в різних життєвих ситуаціях.

Фізкультура і спорт є могутнім засобом зміцнення організму і фізичного розвитку дітей, але це тільки при вмілому і правильно організованому занятті спортом. На жаль, дитячих спортивних закладів поки що не достатня кількість і до того ж не всі батьки розуміють їх користь, вважаючи що дитина може займатися спортом і без тренера. Тому багато підлітків грають у футбол, їздять на велосипедах без старших досвідчених товаришів. А обирають місця не зовсім придатні для цього. Тому при неорганізованому занятті спортом трапляється найбільше ушкоджень.

Звичайно, повністю викоренити дитячий травматизм неможливо – від нещасного випадку, на жаль, не застрахований ніхто. Але завдання батьків і вчителів – максимально захистити дітей.

Заходи, проведені з даного напрямку, знаходяться в розділі "Новини", "Фотогалерея"

Кiлькiсть переглядiв: 0