Ласкаво просимо на сторінку "Шкільна бібліотека"!

Шкільна бібліотека - культурно-інформаційний центр школи

/Files/images/IMAG0690 - копия.jpg

Є такий дім на світі, в якому живуть книжки.
Цей дім може бути великим і скромним,
але завжди він дивовижний.
Цей дім – бібліотека.

*****

Бібліотека - море книг.

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

Беріть скарби нетленні в руки!ДАТИ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ

23 квітня - Всесвітній день книги. У Києві та Львові відкрито Музеї книги та друкарства. У Києві він розміщений на території Києво-Печерського історико- культурного заповідника.

Перша в Україні бібліотека була заснована київським князем Ярославом Мудрим 1037 року в Київському Софіївському Соборі. У ній зберігалося понад 850 томів різних рукописних творів.

Одна з найбільших бібліотек світу - Національна бібліотека конгресу США. Заснована 1800 року. ЇЇ книжковий фонд - близько 40 млн.книг.

Найбільша бібліотека в Україні - Центральна наукова бібліотека ім. Вернадського. Заснована 1714 року.

Найтовстіша книга у світі - англійський словник, що містіть 8600 сторінок.

Найдавніша наша писемна пам ятка - "Ізборник Святослава", укладений у 1073-1076 р.р. для київського князя Святослава Ярославовича. Поряд із творами церковно-релігійного характеру він містить твори, в яких подаються норми поведінки людини за різних побутових обставин.

Книжку "Пересопницьке Євангеліє" справедливо називають вершиною українського книжкового мистецтва середини 15 століття. Під час інавгурації Президента України присягаються на Пересопницькому Євангелії.

У 1957 році Академії наук було доручено видання УРЕ (Української Радянської Енциклопедії), створено науково-редакційну установу - Головну редакцію УРЕ, яку очолив Микола Бажан.

У 1965 році видання Української Радянської Енциклопедії в 17-ти томах було завершено.

Кiлькiсть переглядiв: 0