Прес-реліз

ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ

Особливості

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.

Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:

– процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО

– завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО

– участь у пробному ЗНО надаєможливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат

– у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».

Пробне ЗНО з української мови і літератури –21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).

Вартість

Вартість пробного ЗНО за одне тестування в2020 році складає 141 грн. (у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Реєстрація

На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.

Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.

Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.

Особливі освітні потреби

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації:

– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);

– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);

– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);

– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);

– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);

– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);

– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).

Що треба знати учаснику ЗНО-2020

Хто складає ЗНО-2020?

Учні, слухачі, слухачі, студенти закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної, вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття), один з навчальних предметів (за вибором здобувача освіти): біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови.

Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) можуть зараховуватися як результат ДПА для студентів ЗВО, які скористалися правом повторного складання атестації у формі ДПА.

Особи, які вже здобули повну загальну середню освіту у минулі роки також можуть стати учасниками ЗНО-2020.

Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох предметів.

Які терміни реєстрації та проведення ЗНО?

Реєстрація на ЗНО відбудеться з 03 лютого до 24 березня 2020 року. Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспортний документ.

Проведення основної сесії з 11 предметів ЗНО відбудеться у травні-червні 2020 року:

 математика 21.05.2020

 історія України 04.06.2020

 українська мова і література 26.05.2020

 біологія 09.06.2020

 фізика 28.05.2020

 географія 11.06.2020

 іспанська, німецька, французька мови 01.06.2020

 хімія 15.06.2020

 англійська мова 02.06.2020

Цифрові платформи щодо інформації про ЗНО-2020:

 Сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua/

 Сайт Харківського РЦОЯО https://zno-kharkiv.org.ua/

 Акаунти Харківського РЦОЯО в соціальних мережах Facebook, youtube, twitter.

 Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh) – це швидке та безкоштовне отримання інформації, актуальна хронологічна стрічка, достовірні новини про ЗНО-2020, незалежне тестування педагогів, інші освітні оцінювання тощо.

 Офіційний безкоштовний мобільний «Харківський РЦОЯО» (завантажити у Play Market).

Контакти для ЗМІ:

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України 057 705 15 64.

Якушева Олена Сергіївна, спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23 496

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти (Харківський РЦОЯО), 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, оф. 463,

т. (057) 705 07 37, office@zno-kharkiv.org.ua